nieuws
 
Contact: hoofd directie-secretariaat en communicatie (Els Ackaert)
 
Tel.: 050 36 56 90
 
Fax: 050 36 56 95
 
E-mail: els.ackaert@stlucas.be
 
Bereikbaarheid ziekenhuis
 


Persberichten > Archief persberichten > A.Z. Sint-Lucas Brugge houdt kunsttentoonstelling 'Kunst Zorg' met eigen medewerkers en artsen

Van 10 tot en met 14 januari 2006 loopt in het A.Z. Sint-Lucas Brugge een kunsttentoonstelling in de kapel van het ziekenhuis. De tentoonstelling brengt werken van 21 creatieve medewerkers van het ziekenhuis.

Grote variatie aan kunsten

Het unieke aan de tentoonstelling is dat elke kunstenaar een andere discipline beoefent. Daardoor is er een enorme variatie aan kunsten en creaties. Volgende kunsten komen in de tentoonstelling aan bod: aquarel, letters in steen, zwart-witfotografie, bloemsierkunst, handgemaakte beren, boetseren met klei, smeedijzerkunst, filmkunst, keramiek en pottendraaien, bronzen beelden, kartonnage, patchwork, abstract-figuratieve schilderkunst, beelden in klei, handboekbinden, figuratieve schilderijen en tekeningen, kantklossen en glasblazen.

Er gaan demonstraties door van: handboekbinden, patchwork, kantklossen, kartonnage, glasblazen, kappen van letters in steen en ambachtelijk vervaardigen van beren. De andere kunstenaars zijn geregeld aanwezig bij hun kunstwerken om wat uitleg te geven.

Het A.Z. Sint-Lucas biedt de patiënten, hun familie en bezoekers op deze manier een andere ziekenhuiservaring aan.

Kunst en Zorg

De kunsttentoonstelling draagt de titel 'Kunst Zorg'. Deze tentoonstelling wil het zorgen voor in de kunst linken aan het beroep van verzorgende. Het zorgzaam en creatief omgaan met materie, beeld, idee en vorm is verwant aan de zorg voor de zieke zorgafhankelijke mens. De tentoonstelling hoopt te doen wat kunst vermag: het raakt mensen, het boeit, zet aan tot reflectie, brengt mensen bij elkaar en nog meer van dat moois.

Door de laagdrempeligheid, de verscheidenheid aan creaties en door het forum dat het ziekenhuis geeft aan zijn werknemers-kunstenaars hoopt het ziekenhuis ruimte te maken voor zaken die belangrijk zijn in het leven. Zorg, kunst en cultuur horen daar zeker bij.

Toegankelijkheid

De kunsttentoonstelling vindt plaats in de kapel van het ziekenhuis en is vrij toegankelijk voor iedereen.
Speciale aandacht wordt besteed aan de toegankelijkheid voor andersvaliden.

Openingsuren

opsommingsteken

Dinsdag 10 januari 2006: 16-19 uur (officiële opening)

opsommingsteken

Woensdag 11 januari 2006: 14-17 uur

opsommingsteken

Donderdag 12 januari 2006: 12-14 uur en 16-18 uur

opsommingsteken

Vrijdag 13 januari 2006: 14-18 uur

opsommingsteken

Zaterdag 14 januari 2006: 15-18 uur (prijsuitreiking fietszoektocht om 16 uur en slot tentoonstelling)

Affiches

Op heel wat plaatsen zijn A2-affiches uitgehangen. Op de affiche worden de kunstenaars voorgesteld met foto en korte uitleg over de kunst die ze beoefenen.

Werp een blik op de affiche (pdf-bestand).

De directie